Dostawcy

Dokładamy wszelkich starań, aby produkty, które znalazły się w oferowanych przez nas zestawach, spełniały najwyższe standardy,
dlatego osobiście je testujemy i analizujemy sposób ich produkcji. Wyodrębniliśmy kilka wartości, w które powinna wpisywać się polityka działania naszych dostawców.
Przede wszystkim zależy nam na tym, aby działali społecznie, lokalnie i produkowali w zgodzie z naturalnymi metodami.
Wsparcie oferujemy również regionalnym, rzemieślniczym zakładom, które wykorzystują tradycyjne składniki.


Zobacz z kim współpracujemy:

mazurskie słoiki dostawca SPOKO
Spółdzielnia Socjalna Negocjator

Mazurskie Słoiki to marka Spółdzielni Socjalnej Negocjator, która oferuje wysokiej klasy lokalne produkty takie jak konfitury, soki i syropy wytwarzane w tradycyjny sposób. Oprócz tego spółdzielnia uruchomiła Pijalnię Ziół na Zamku Ostródzkim oraz w Olsztynku.

kacze bagno dostawca SPOKO
Spółdzielnia Socjalna Kacze Bagno

Spółdzielnia Socjalna Kacze Bagno powstała w 2014 roku i zajmuje się prowadzeniem zajęć edukacyjnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Pracownia ceramiczna jest przestrzenią nie tylko warsztatową, ale też miejscem gdzie powstają ręcznie wykonane ozdoby.

kraina skrwy – manufaktura zdrowia dostawca SPOKO
Kraina Skrwy – Manufaktura Zdrowia

Kraina Skrwy Manufaktura Zdrowia to przedsiębiorstwo społeczne, które powstało w sierpniu 2018r. Ich działalność opiera się na produkcji syropów ze starych odmian krzewów, herbatek owocowych i suszy ziołowych, pochodzących z certyfikowanego gospodarstwa. Przedsiębiorstwo zatrudnia pracowników lokalnych, w tym jedną osobę z niepełnosprawnością oraz organizuje warsztaty i wizyty studyjne.

stacja mikrostyk dostawca SPOKO
Stacja Mikrostyk

Stacja Mikrostyk to projekt realizowany przez Fundację Stacja Mikrostyk oraz jej partnerów. Jest to otwarta dla każdego nowa przestrzeń kulturalna w postaci miasteczka kontenerowego z atrakcyjnym terenem, sceną, barem i piękną infrastrukturą. Częścią tej inicjatywy jest projekt U-Bijou wytwarzający przepiękną biżuterię z materiałów upcyklingowych.

ciekawa kawiarnia dostawca SPOKO
cieKAWA Kawiarnia

cieKAWA kawiarnia jest częścią Ciekawej Spółdzielni Socjalnej. Jest to miejsce współtworzone z osobami o niepełnosprawności intelektualnej. W kawiarni oprócz wyrobów z kuchni, można nabyć świeże kanapki, kawę, herbatę, świeże soki. W lokalu znajduje się witryna, w której sprzedawane będą produkty ręcznie wykonane przez osoby wykluczone z innych placówek terapeutycznych.

teodoryk – wioska mydlarska dostawca SPOKO
Teodoryk – Wioska Mydlarska

Wioska Mydlarska znajduje się w miejscowości Fiałki, pięknie położonej wśród wzgórz, pól i lasów. Miejsce to funkcjonuje w zgodzie z naturą, a odwiedzający mają możliwość wzięcia udziału w warsztatach olejarskich, zielarskich, wytwarzania mydła oraz poznania dawnych technik prania.

fundacja_sloneczne_wzgorze_kwadrat
Fundacja Słoneczne Wzgórze

Fundacja Słoneczne Wzgórze to miejsce, które poprzez edukację, rehabilitację oraz integrację wspiera osoby niepełnosprawne. Oprócz tego, ludzie tworzący tę Fundację starają się budować więzi między mieszkańcami wsi , prowadzą działania przeciw bezradności i wykluczeniu społecznemu, a także edukują dzieci i dorosłych na tematy związane z ekologią.

jasna spółdzielnia lodziarska dostawca SPOKO
Spółdzielnia Lodziarska Jasna

Spółdzielnia Lodziarska Jasna istnieje od 1 lipca 2018 roku. W sezonie zajmuje się produkcją i sprzedażą lodów naturalnych, a poza sezonem wytwarza, ozdabia i pakuje pierniki. Zatrudnia osoby niepełnosprawne i społecznie wykluczone.

fundacja wspólnota burego misia dostawca SPOKO
Fundacja Wspólnota Burego Misia

Fundacja powstała w 1989 roku, a jej celem jest jest udzielanie schronienia, opieki, rehabilitacji i rekreacji ludziom niepełnosprawnym intelektualnie i ruchowo. W celu sfinansowania tych działań, oferują wysokiej jakości naturalne produkty, wykonane w tradycyjny sposób.

fundacja rozwoju regionu gołdap dostwca SPOKO
Fundacja Rozwoju Regionu Gołdap

Fundacja Rozwoju Regionu Gołdap powstała w 1997 roku. Jej misją jest wspieranie i promowanie wszelkich przedsięwzięć gospodarczych, kulturalnych i oświatowych mających na celu rozwój i aktywizację regionu. Fundacja oferuje gadżety reklamowe, usługi poligraficzne oraz haft komputerowy oraz prowadzi Gołdapski Fundusz Stypendialny – wspierający osoby z regionu Gołdap uczęszczające do szkół średnich.

fundacja sprawni inaczej dostawca SPOKO
Fundacja Sprawni Inaczej

Fundacja „Sprawni Inaczej” istnieje od 1989 roku. Pomaga osobom niepełnosprawnym, prowadzi działania skierowane do społeczności lokalnej oraz aktywizuje się na polu wolontariatu. Kluczowymi działaniami Fundacji są: terapia, rehabilitacja, działania opiekuńcze, integracja oraz aktywizacja zawodowa osób dorosłych z niepełnosprawnościami, czy wreszcie rozwój i promocja ich twórczości.

browar spółdzielczy dostawca SPOKO
Browar Spółdzielczy

Browar Spółdzielczy jest warzony w tradycyjnym małym browarze w Pucku. Działa w ramach Spółdzielni Socjalnej DALBA, której pracownikami są osoby niepełnosprawne. Browar, który powstał z potrzeby serca, zapału i dużej determinacji oraz pasji. Jest to  jedyny browar spółdzielczy w Polsce.

fundacja schronisko dla roślin dostawca SPOKO
Fundacja Schronisko dla Roślin

Fundacja powstała w 2015 roku, a jej ideą jest zwrócenie uwagi na problem jakim jest uprzedmiotowienie roślin. Niechciane rośliny trafiają do schroniska zamiast na śmietnik, a następnie do nowych właścicieli.Fundacja Organizuje warsztaty z tworzenia rękodzieła o tematyce roślinnej, wykłady o pielęgnacji roślin, lekcje edukacyjne dla dzieci, wymienniki roślin, imprezy firmowe, koncerty dźwięki roślin, miejskie floraria oraz targi roślinne na terenie całej Polski.

Patronat honorowy

Marszałek województwa pomorskiego Mecenat SPOKO
pracodawcy pomorza patronat SPOKO

Partnerzy