Skarpeta Świąteczna

Prezent na prezent

     

 

Nie wyobrażaliśmy sobie świątecznego prezentu bez skarpety w której można ukryć czekoladowe słodkości czy też ciastka pachnące piernikiem i cynamonem. Nasz pomysł zrealizowaliśmy z dwoma dostawcami: Elbląskim Centrum Integracji Społecznej oraz Fundacją Słoneczne Wzgórze. Zmienialiśmy wielkości, wypełnienia oraz materiały aż powstały idealne skarpety prezentowe.

Fundacja Słoneczne Wzgórze to miejsce, które poprzez edukację, rehabilitację oraz integrację wspiera osoby niepełnosprawne. Oprócz tego, ludzie tworzący tę Fundację starają się budować więzi między mieszkańcami wsi , prowadzą działania przeciw bezradności i wykluczeniu społecznemu, a także edukują dzieci i dorosłych na tematy związane z ekologią.

Elbląskie Centrum Integracji Społecznej w ramach Elbląskiego Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Pozarządowych realizuje projekt, którego celem jest wsparcie osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej z terenu Elbląga i powiatu elbląskiego w wieku 15-64 lata, które pracują nad zmianą swojej aktywności społecznej i zawodowej. Projekt skierowany jest również do osób posiadających orzeczenie o stopniu niepełnosprawności.