Bombki i podkładki

Historia wyjątkowego rękodzieła

 

Bardzo często, patrząc na dany produkt, nie zastanawiamy się ile pracy, energii i  zaangażowania włożyła osoba wytwarzająca go. Ile czasu dobierała materiały czy dopracowywała technikę. My bardzo to doceniamy i dlatego w naszych zestawach znajdziecie produkty, które zostały własnoręcznie wykonane przez osoby niepełnosprawne.

Przepiękne, minimalistyczne bombki , do wykonania których podopieczni Fundacji Słoneczne Wzgórze użyli ekologicznego sznurka oraz elementów ozdobnych, jest równie pracochłonna i wymaga ogromnej dokładności.   Jak usłyszeliśmy, jest to idealne zajęcie terapeutyczne dla osób z autyzmem. To już 3 edycja z bombkami od Słonecznego Wzgórza i z roku na rok są coraz piękniejsze.

Podkładka pod kubek wymaga nie tylko cierpliwości, ale także dużej zręczności. Wykonana jest ze specjalnie uformowanych słomek z kawałków gazet. Wykonanie jednej podkładki zajmuje około godziny.

Fundacja Słoneczne Wzgórze to miejsce, które poprzez edukację, rehabilitację oraz integrację wspiera osoby niepełnosprawne. Oprócz tego, ludzie tworzący tę Fundację starają się budować więzi między mieszkańcami wsi , prowadzą działania przeciw bezradności i wykluczeniu społecznemu, a także edukują dzieci i dorosłych na tematy związane z ekologią.